Witaj na stronie technika informatyka ZS1 w Lublinie.

Przejdź na zawodowstwo – dzisiaj szkoła jutro sukces

W latach 2017 - 2019 w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie w Technikum Ekonomiczno-Handlowym realizowany jest projekt „Przejdź na zawodowstwo – dzisiaj szkoła jutro sukces”.

Projekt jest realizowany przez Gminę Lublin i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa XII. Edukacja, kwalifikacje, kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. Wsparcie w projekcie w postaci zajęć oraz staży otrzymają uczniowie kształcący się w zawodach: technik informatyk, technik elektryk oraz technik organizacji reklamy.

Uczniowie uczący się w ww. zawodach mogą wziąć udział w:

1) dodatkowych zajęciach specjalistycznych, w tym w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień zwiększających ich szanse na rynku pracy, obejmujące m.in. kursy ECDL, AutoCAD, programowanie w C++, grafikę komputerową, grafikę 3D oraz kurs obsługi InDesign;

2) wakacyjnych stażach zawodowych.

Udział w projekcie dla uczniów naszej szkoły jest bezpłatny.

W roku szkolnym 2017/2018

104 uczniów kierunku technik informatyk odbyło szkolenie z zakresu:

* ECDL,

* AutoCAD,

* programowanie w C++,

* grafika komputerowa.

72 uczniów kierunku technik informatyk wzięło udział w płatnych stażach zawodowych w firmach z branży informatycznej, np.:

* Vico

* XYZ