Witaj na stronie technika informatyka ZS1 w Lublinie.

Kwalifikacje w zawodzie

Kształcenie w zawodzie technik informatyk w naszej szkole jest realizowane w 4- oraz 5-letnim technikum.

Aby uzyskać kwalifikacje uczeń musi uzyskać pozytywny wynik na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie. Od roku szkolnego 2017/18 wyróżnia się dwie kwalifikacje dla tego profilu:

• 08 Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
    • 09 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

Od 1 września 2019 r. weszło w życie rozporządzenie o nowych kwalifikacjach zawodowych, więc klasy rozpoczynające naukę w zawodzie technik informatyk w roku szkolnym 2019/20 będą zdawały egzamin zawodowy w dwóch kwalifikacjach:

• 02 - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
    • 03 - Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych

Przygotowali: Kornel Żukowski, Jakub Mendzelewski

Klasa 2etG